porady
Energia słoneczna
2014-08-21

Jeśli chcemy żyć dość komfortowo i przy tym nie szkodzić naszej planecie musimy wykorzystywać zasoby odnawialne, które nie powodują żadnej emisji. Takimi surowcem jest między innymi światło słoneczne.

W niektórych regionach Polski intensywność nasłonecznienia pozwala na użytkowanie baterii słonecznych. Jest to system niezwykle praktyczny i wydajny, a przy tym można go zintegrować z systemami ogrzewania wody i centralnym ogrzewaniem. Na instalację takie systemu istnieje dofinansowanie ze strony państwa. Więcej informacji na ten temat znajduje się na tej stronie: www.inwestujwkolektory.pl, natomiast mapę nasłonecznienia Polski można znaleźć po tym adresem: www.remen-eko.pl w zakładce słońce.

Osoby, które mieszkają w domach wolnostojących i posiadają przy tym kawałek działki wokół domu, powinny zastanowić się nad wykorzystaniem pod instalację pompy geotermalnej. Pozyskuje ona ciepło z pewnej głębokości pod powierzchnią gruntu, gdzie temperatura jest taka sama przez cały rok. Ciepło to jest wykorzystywane do ogrzewania i klimatyzacji, a także do ogrzewania wody.

Rafał Michniuk


Twoim zdaniem