1 ..:: Ekorady ::..
porady
Gwiazdka jest tylko w grudniu.
2014-08-21

Twoje auto to nie choinka. Większość dodatkowo zamontowanych elementów zewnętrznych pojazdu może znacząco pogorszyć jego parametry aerodynamiczne.

Relingi, bagażniki montowane na dachu i tyle pojazdu, owiewki szyb, anteny, źle dobrane spojlery czy maskotki potrafią bardzo wydatnie zwiększyć opór powietrza przyczyniając się do wzrostu zużycia paliwa. Jest on tym większy, z im większą prędkością się poruszamy.

Przy prędkościach znacznie przekraczających 100 km/h wzrost zużycia paliwa związany z dodatkowym oporem powietrza może sięgać kilkunastu, nawet kilkudziesięciu procent.

Więcej:

http://ecodriver.pl/

Radosław Antoniewicz


Twoim zdaniem

LFkmpDSCyYzmbhfOWin

2012-04-29 07:38:12

też kiedyś walczyłem i uważam, że to droga przez mękę. Na szczęście pootrwzyły się teraz firmy dające auta bezgotf3wkowo i dochodzące swoich roszczeń w towarzystwach ubezpieczeń. Z racji swojej wielkości i siły mają dużo większe przebicie niż taki przysłowiowy Kowalski. Tylko trzeba pamiętać, żeby to były znane firmy, ktf3re posiadają już rozpoznawalna markę wtedy mamy pewność, że nas nie oszukają. Ja biorę samochody zastępcze do firmy z sixt rent a car. i wspf3łpraca układa mi się bardzo dobrze.