1 ..:: Ekorady ::..
porady
Myj samochód na myjni
2014-08-21

Myjnia zużywa nieporównywalnie mniej wody niż Ty myjąc swoje auto własnoręcznie. Typowe myjnie ciśnieniowe zużywają kilkadziesiąt litrów wody na jeden cykl mycia pojazdu. Nowoczesne mobilne myjnie parowe do umycia samochodu osobowego potrzebują 1-2 litrów wody. Auto myte jest strumieniem pary wodnej, a wyczyszczone powierzchnie przecierane są szmatką. Jakkolwiek myjnia parowa nie generuje praktycznie żadnych zanieczyszczeń in situ, użyte do czyszczenia szmatki wymagają późniejszej dekontaminacji, co niesie ze sobą konieczność stosowania silnych detergentów i odprowadzenia toksycznych zanieczyszczeń (metale ciężkie, rozpuszczalniki, ropopochodne etc.) do sieci kanalizacyjnej. W odróżnieniu od myjni parowych, myjnie tradycyjne często zaopatrzone są w zamknięty obieg wody oraz instalacje oczyszczające.

Wybór najbardziej przyjaznej środowisku myjni jest dość trudny i zależy od wielu czynników. Z pewnością jednak każda z nich jest lepszym rozwiązaniem niż mycie swojego auta w ogrodzie lub na ulicy (co jest zresztą zabronione).

Radosław Antoniewicz


Twoim zdaniem

WZhqmnWnTRoprgHjZK

2012-04-29 06:25:30

Moje prawie trlnyetzie dziecko najchętniej bawi się najprostrzymi przedmiotami znalezionymi w domu i zawsze fascynuje mnie obserwacja czym stają się one w jego głowie. Kartonowa tuba po folii staje się telefonem, trąbką , lunetą a nawet narzędziem do upawiania czegoś, co przypomina wschodnie sztuki walki a pasek od szlafroka jest lassem, pieskiem, kotkiem i przyjacielem do przytulania(!). Pigmee są bardzo intrygujące, muszą działać na wyobraźnię dziecka i ciekawa jestem jak mf3j synuś zareagowałby na takiego stwora.Ania Florek-Kozakiewicz ostatnio napisał(a)