1 ..:: Ekorady ::..
porady
Nie elektrośmieć!
2014-08-21

Elektrośmieci to wszelkie zużyte, niesprawne, przestarzałe i zbędne urządzenia elektroniczne i elektryczne. Należą do nich m.in. wielkogabarytowe urządzenia RTV i AGD (telewizory, pralki, lodówki), sprzęt komputerowy, drobne urządzenia elektroniczne oraz świetlówki (co ciekawe, do elektrośmieci nie zalicza się klasycznych żarówek – tych można bezpiecznie pozbyć się wraz z odpadami komunalnymi).

Jeżeli masz wątpliwość, czy dany przedmiot jest – lub nie jest elektrośmieciem, poszukaj na tylnej części urządzenia symbolu przekreślonego pojemnika na odpady. Jeśli go znajdziesz, postaraj się oddać zużyty sprzęt do punktu odbioru elektrośmieci, których listę znajdziesz pod adresem http://www.elektrosmieci.pl/.

Choć to mało prawdopodobne, za wyrzucanie śmieci do zwykłego zbiorczego pojemnika na odpady komunalne, musisz liczyć się z karą administracyjną do 5000 zł.

Co pewien czas firmy obsługujące odbiór odpadów oraz inne instytucje organizują zbiórki elektrośmieci w Twojej okolicy – to dobra okazja, by pozbyć się zbędnych przedmiotów. Pozbycie się starej pralki potraktuj jako dodatkowy metr sześcienny świeżego powietrza w Twoim domu.

Radosław Antoniewicz


Twoim zdaniem

YweVTiCrKydbkja

2012-04-29 08:03:32

komentarz nr 49 pisze: Tekst Pani Krystyny Wojtoń odczytuję w knetokście jakiś bliżej mi nieznanych walk wewnętrznych w Radzie Miejskiej. A w nich pewnie chodzi o to kto kogo lepiej i chytrzej na czymś przyłapie i odpowiednio szybko podzieli się tym z mieszkańcami. Wnioskuję, że w tej rywalizacji jest 1:0 dla Pani Radnej.Szczerze pisząc nie spodziewałem się, że można poziom sporf3w wśrf3d osf3b dorosłych obniżyć aż do takiego poziom. Widać jednak jeszcze wiele przede mną. Do tej pory łapanie za słowa i przekomarzanie się w taki sposf3b udało mi się zaobserwować u dzieci przedszkolnych.Mam prośbę na przyszłość. Bez problemu można zdobyć kontakt do administratorf3w forum (do mnie lub do Mariusza Stodolskiego) i poprosić o korektę takiego błędu. Należy go poprawić nawet jeżeli autor wypowiedzi użyłby takiej prowokacji celowo. Mnie on umknął, widocznie nie wczytałem się w tekst wystarczająco dokładnie.Dyskutujmy proszę i traktujmy się jak ludzie dorośli, a będzie nam wszystkim się lepiej ze sobą żyło.Przy okazji poznałem ciekawą stronę o Okleśniej.