1 ..:: Ekorady ::..
porady
Stop ulotkom
2014-08-21

Produkcja papieru niesie ze sobą bardzo poważne koszty środowiskowe – wycinkę drzew, zanieczyszczenie wód, powietrza i gleb związane z procesami technologicznymi i transportem. Codziennie w naszych skrzynkach pocztowych lądują tony niechcianych i najczęściej nigdy nieczytanych ulotek reklamowych.

Portal Ulicaekologiczna.pl zainicjował akcję „Stop ulotkom w skrzynkach pocztowych!”, której celem jest ograniczenie zalewu papierowego spamu.

Najprostszym sposobem jest przyklejenie na skrzynkę pocztową stosownej naklejki mówiącej o tym, iż nie życzymy sobie druków reklamowych w naszej korespondencji.

Z własnego doświadczenia wiem, iż roznoszący ulotki najczęściej respektują naszą wolę i do skrzynki trafia zdecydowanie mniej niepotrzebnej makulatury. Z marketingowego punktu widzenia, wrzucenie materiałów reklamowych wbrew woli właściciela skrzynki to wręcz działanie na szkodę firmy, niekorzystnie wpływające na jej wizerunek.

Informacje, w jaki sposób zdobyć naklejki, można znaleźć pod adresem: http://ulicaekologiczna.pl/zdrowy-styl-zycia/akcja-%E2%80%93-stop-ulotkom-w-skrzynkach-pocztowych/ .

Radosław Antoniewicz


Twoim zdaniem